Vreme nam je bilo ves dan naklonjeno, zato smo lahko v prijetnem vzdušju raziskovali gozd ob Bukovniškem jezeru in se naužili sončnih žarkov na eni izmed energijskih točk, namenjeni krepitvi imunskega sistema. Ob poti smo občudovali čudovite orhideje, v tropskem vrtu v Dobrovniku pa si ogledali tudi pravi kakavovec – čeprav smo se strinjali, da so čokolade videti precej bolj okusne kot sadeži na drevesu.
Popoldne smo obiskali še paviljon Expano, ki je bil nekoč predstavljen na svetovni turistični borzi v Milanu, zdaj pa domuje v Murski Soboti. Tam smo preizkusili svoja čutila, se s pomočjo VR očal z balonom popeljali nad mestom, reševali kviz in se ob tem zabavali.
Pozno popoldne smo se polni vtisov vrnili domov. Skupaj smo odkrivali delček lepot naše deželice in se ob tem še malo bolje spoznali (predavateljica Romana Kraalj in študenti 2. letnika programa GIT).


