Praktično izobraževanje v hotelu RADISSON COLLECTION v ESTONIJI

V srcu živahne estonske prestolnice Talin sem v prestižnem hotelu Radisson Collection opravljal deset tedensko praktično izobraževanje v okviru programa Erasmus+. Izobraževanje je združevalo teoretično učenje s praktičnimi izkušnjami iz turistične nastanitvene panoge. Kot študent sem dobil vpogled v dinamiko hotelskega delovanja, opravljal naloge, povezane s področjem hotelirstva in se spoznal z različnimi oblikami neposrednega dela s hotelskimi gosti.

Med praktičnim izobraževanjem sem se podrobno seznanil z vidiki hotelskega managementa za potrebe različnih storitev gostov. Prav tako sem se udeležil različnih usposabljanj in izobraževanj za zaposlene in spoznal politiko in delovanje samega hotela in celotne hotelske verige Raddison. To mi je omogočilo pridobivanje in nadgrajevanje znanj z najnovejšimi veščinami, potrebnimi v hotelirski panogi. Prav tako sem poglabljal znanje tujih jezikov, saj sem komuniciral z gosti iz celega sveta.

Delo v prestižnem 5-zvezdičnem hotelu je bila neprecenljiva izkušnja, ki mi je omogočila vpogled v delovanje turistične panoge in priložnost za razvijanje različnih veščin. Opravljal sem različna dela, ki so vključevala delo receptorja, portirja, delo v konferenčnih dvoranah ter pomoč v restavraciji. Kot receptor sem predstavljal prvi stik gostov s hotelom. Prijazno sem jih sprejemal, odgovarjal na njihova vprašanja in zahteve. Naučil sem se, kako pomembna je učinkovita komunikacija in kako hitro reševati morebitne težave, da zagotovim zadovoljstvo gostov. Delo portirja je vključevalo prenašanje prtljage in usmerjanje gostov do njihovih sob. Prav tako sem jim nudil informacije o hotelu in lokalnih zanimivostih, kar mi je omogočilo, da razvijam svoje socialne veščine in se naučim več o potrebah gostov. Delo t.i. »valeta« je vključevalo parkiranje ali dostavo avtomobilov gostom hotela in restavracije po njihovi želji. Takšno delo je velika odgovornost, saj gost zaupa svoje osebno vozilo neznancu, kateri mora poskrbeti za njegovo varnost. V konferenčnih dvoranah sem bil odgovoren za pripravo prostorov za različne dogodke, od poslovnih srečanj do številnih konferenc. Skrbel sem za postavitev opreme, urejenost prostorov in tehnično podporo, kar mi je dalo vpogled v organizacijo in logistiko dogodkov. Pomoč v restavraciji je zajemala strežbo hrane in pijače ter zagotavljanje čistoče in urejenosti prostora. Sodeloval sem s kuhinjskim osebjem, da smo gostom zagotovili vrhunsko postrežbo, kar mi je pomagalo razumeti pomen timskega dela v gostinstvu.

Praktično izobraževanje mi je ponudilo celovit pogled na delovanje petzvezdičnega hotela in mi omogočilo, da pridobim dragocene izkušnje, ki mi bodo zelo koristile pri nadaljnji strokovni poti in karieri.

Zapisal:

Aleksej Macarol Vrabec, študent 1. GIT

20240521_144937